Men Greek Cup: 2016 - 2017


B Φάση - (1η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
26-11-2016
ΟΦΗ ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-20,25-21,25-21)
26-11-2016 Εθνικός ΟΦΠΦ ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-12,25-11,25-11)
26-11-2016 ΓΣ Απόλλων ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-2
26-11-2016 ΑΟΝΣ Μίλων Α.Ε.Κ. 3-1 (25-22,30-32,25-21,25-18)
26-11-2016 ΑΟΝ Αργυρούπολης ΑΟ Παλλήνη 3-1 (16-25,25-22,25-22,26-24)
26-11-2016 ΑΟ Μαρκοπούλου ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (21-25,17-25,24-26)
26-11-2016 ΓΣ Ηλιούπολης ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ 3-0 (25-23,25-20,25-20)
26-11-2016 Ε.Α. Πατρών ΑΣΠ Απόλλων 3-1 (27-25,19-25,28-26,25-16)
26-11-2016 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 3-0 (25-12,25-13,25-12)
26-11-2016 ΠΣΦ Συκεών ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 (15-25,25-27,23-25)
26-11-2016 Πήγασος Πολίχνης ΧΑΝΘ 3-1
26-11-2016 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου ΑΣ Ελπίς 0-3 (18-25,22-25,14-25)
27-11-2016 ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (χωρίς αγώνα)
27-11-2016 ΑΚ Ζωγράφου ΓΣ Πανιώνιος 1-3 (18-25,25-23,22-25,16-25)
27-11-2016 ΓΣ Κερατέας ΑΣ Ιωνικός -
27-11-2016 Άρατος 1893 ΑΟ Κιάτου ΑΟ Αιγιαλέων 0-3
27-11-2016 ΓΕ Αλεξανδρούπολης ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (20-25,24-26,18-25)
27-11-2016 ΑΣΑ Έβρος ΑΟ Σερρών 3-0 (χωρίς αγώνα)
27-11-2016 ΑΟ Καβάλας ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-0 (χωρίς αγώνα)
27-11-2016 ΦΟ Καμποχώρων ΑΟ Μυτιλήνης 1-3 (23-25,16-25,25-21,26-25)
27-11-2016 ΑΕΣΠ Φοίνικας Ροδίων Άθλησις 0-3 (17-25,15-25,22-25)
28-11-2016 ΓΑΣ Ευκαρπίας ΑΣ Μακεδονικός 0-3
29-11-2016 ΑΣ Καμπανιακός ΟΠΑΘ Περσέας 3-1 (25-20,21-25,25-20,25-23)
29-11-2016 ΑΕΝ Πανοράματος ΑΣ Άρης 1-3 (16-25,25-20,14-25,20-25)
30-11-2016 Άνεμος Χανίων ΟΠ Ρεθύμνου
0-3
30-11-2016 Αναγέννηση Άρτας ΑΓΣ Ιωαννίνων
3-1
30-11-2016 ΑΕΠ Ολυμπιάς ΑΟ Καλαμάτα 80
2-3 (27-25,18-25,23-25,25-19,15-17)
30-11-2016 ΑΟ Ξυλοκάστρου ΑΣΠ Ερμής
0-3
30-11-2016 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας
3-0
30-11-2016
Ε.Α. Λάρισας
ΑΣ Αργώ Βόλου
3-1 (21-25,25-23,27-25,25-17)

 

B Φάση - (2η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
08-12-2016
ΓΕ Ηρακλείου ΟΦΗ 0-3 (17-25,19-25,22-25)
08-12-2016 ΑΟΝ Αργυρούπολης ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-2 (22-25,25-22,25-19,20-25,15-7)
12-12-2016 ΑΟ Αιγιαλέων Ε.Α. Πατρών 0-3 (16-25,21-25,20-25)
13-12-2016 ΑΣ Καμπανιακός ΑΣ Άρης 1-3 (25-23,12-25,22-25,20-25)
14-12-2016 ΓΣ Πανιώνιος ΓΣ Απόλλων 0-3 (15-25,16-25,17-25)
14-12-2016 ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-15,25-22,25-21)
14-12-2016 ΑΟΝΣ Μίλων Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (12-25,17-25,13-25)
14-12-2016 ΓΣ Κερατέας ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-0,25-0,25-0)
14-12-2016 ΑΣΠ Ερμής ΑΟ Καλαμάτα 80 0-3 (19-25,18-25,19-25)
14-12-2016 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (22-25,21-25,23-25)
14-12-2016 ΑΣΑ Έβρος ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (22-25,22-25,18-25)
14-12-2016 ΑΟ Καβάλας Πήγασος Πολίχνης 0-3 (18-25,19-25,11-25)
14-12-2016 ΑΕ Λάρισας ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 (14-25,18-25,25-27)
15-12-2016 ΑΣ Μακεδονικός ΑΣ Ελπίς 1-3 (19-25,21-25,25-17,24-26)
18-12-2016 Ροδίων Άθλησις ΑΟ Μυτιλήνης 3-0 (25-14,25-19,25-18)

B Φάση - (3η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
22-12-2016
ΑΟ Καλαμάτα 80 ΓΣ Απόλλων 3-0
28-12-2016 ΑΣ Ελπίς ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-0,25-0,25-0)
28-12-2016 ΑΣ Άρης ΑΜΣ Νέστωρ 1-3 (22-25,25-15,20-25,14-25)
29-12-2016 Αναγέννηση Άρτας Ε.Α. Πατρών 1-3 (25-20,18-25,19-25,18-25)
30-12-2016 ΓΣ Κερατέας Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (11-25,9-25,10-25)
09-01-2017 ΑΟΝ Αργυρούπολης Ροδίων Άθλησις 3-2 (27-25,25-22,26-28,21-25,15-10)
15-01-2017 ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' ΟΦΗ 0-3 (15-25,17-25,22-25)
17-01-2017 Πήγασος Πολίχνης ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3

B Φάση - (4η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
22-01-2017
ΑΟΝ Αργυρούπολης ΟΦΗ 0-3
25-01-2017 ΑΟ Καλαμάτα 80 Ε.Α. Πατρών 0-3 (21-25,16-25,16-25)
25-01-2017 Εθνικός ΟΦΠΦ ΑΜΣ Νέστωρ 3-0 (25-19,25-22,25-13)
26-01-2017 ΑΣ Ελπίς ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (19-25,19-25,18-25)

Γ Φάση - (1η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
08-02-2017
ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-2 (25-21,25-27,20-25,25-23,15-11)
08-02-2017 ΠΑΟΚ ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22,25-23,24-26,28-26)
08-02-2017 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (17-25,23-25,15-25)
08-02-2017 ΟΦΗ Παναθηναϊκός ΑΟ 2-3 (13-25,19-25,25-17,28-26,8-15)
08-02-2017 ΓΑΣ Παμβοχαϊκός ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-16,25-17,25-21)
08-02-2017 Εθνικός ΟΦΠΦ ΑΠΣ Κύζικος 1-3 (22-25,25-22,26-28,23-25)
08-02-2017 Ε.Α. Πατρών ΑΟΠ Κηφισιάς 1-3 (16-25,25-27,25-18,15-25)
09-02-2017 Ολυμπιακός ΣΦΠ Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-17,25-11,25-15)

Γ Φάση - (2η αγωνιστική)

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
22-02-2017
ΑΟΠ Κηφισιάς Παναθηναϊκός ΑΟ 3-2 (27-29,25-23,24-26,25-19,16-14)
22-02-2017 ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (18-25,26-24,15-25,21-25)
22-02-2017 ΠΑΟΚ ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (25-22,25-17,20-25,25-22)
22-02-2017 ΑΟ Ορεστιάδας ΑΠΣ Κύζικος 3-1 (21-25,25-20,25-22,26-24)

 

Final 4

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
18-03-2017
ΑΟΠ Κηφισιάς
ΑΟ Ορεστιάδας
3-1 (25-20,21-25,25-19,25-20)
18-03-2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ
ΠΑΟΚ
3-1 (25-22,23-25,25-20,25-16)

 

Tελικός

Ημερομηνία
Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αποτέλεσμα
19-03-2017
ΑΟΠ Κηφισιάς
Ολυμπιακός ΣΦΠ
1-3 (13-25,25-19,22-25,27-29)

 

back to main page


-Volley Home-If you have any comment on this page,please,send an email to


A service of the AEK Internet Fan Club
AEK Without Frontiers